skip to Main Content
+420 607 587 858 hamersky(zavináč)stavba-jezirek.cz
Jezírko V průběhu Roku (květen)

Jezírko v průběhu roku (květen)

Seriál příspěvků Jezírko v průběhu roku

Jezírko by mělo být po aplikaci přípravků ve skvělé formě. Teplota vody je 18-20 °C. Tento měsíc však bývá pro jezírka zpravidla nejvíce problematický. Rychlé oteplení nastartuje kvetení rostlin a do ovzduší se tak dostává velké množství pylů, které můžeme někdy pozorovat i na hladině jezírka jako shluky pylových částic. Po rychlém oteplení a květu často přicházejí prudké deště, které veškeré pyly v ovzduší přivádějí na zem a do jezírka. Spolu s pyly se do jezírka dostává velké množství fosfátů, které může způsobit rychlý růst řas pozorovatelný doslova ze dne na den. V takových situacích můžeme počkat, jestli se ekosystém sám neustálí.

U našeho jezírko sice došlo po týdnu ke zlepšení, jeho stav však ani potom nebyl stoprocentní. Přistoupili jsme tedy k aplikaci přípravků rovnou do filtrační části jezírka:

  • Redukce fosfátů (4x125g ve formě filtračních polštářků za 796,-) k minimalizování živin v jezírku.
  • Algenkiller (1x150g za 741,-) k likvidaci řas.

Celkem jsme tedy investovali 1537,- Kč.

Redukce fosfátů je nezbytná zejména v případech, kdy se velmi krátkém čase dostane do jezírka velké množství pylů. Přípravek Algenkiller slouží k likvidaci řas a je vhodný především v období četných a vydatných srážek, kdy je voda výrazně zředěna. K absolutnímu vyčištění vody by mělo dojít během několika dnů.

U tohoto příspěvku je 2 komentář;
  1. Potřebuji radu:Vypustil jsem jezírko a napustil novou vodu z potoka. Jaké přípravky mám použít k čistější vodě a k nevytváření řas.Upozorňuji nemám žádné vzduchování ani filtr.Nebo mne kontaktujte na tel: 776764153. a domluvíme schůzku jestli by bylo možná návštěva a náklady tím spojené.Předem děkuji S pozdravem Beran G.

    1. Vážený pane Berane, dobrý den. Budu Vás kontaktovat telefonicky během zítřka. Pěkný den.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top